Deklarata e fortë e Vasilit: E vetmja gjë që Rama mund të eksportojë në botë është vjedhja e votave!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në Facebook një pjesë nga dosja 339 e vjedhjes së votave në Durrës, ku zyrtarët e Rilindjes tregojnë sesi kanë mbushur kutitë.

Vasili shprehet se të vetmen eksperiencë që Edi Rama mund t’i japë Lukashenkos për zgjidhjen e krizës është ajo e vjedhjes së votave dhe manipulimit të zgjedhjeve.

“Humori i zi i shekullit, Rama – Lukashenko dialog kusaresh votash! Rama te vetmen eksperience qe mund te eksportoje neper bote eshte vjedhja e votave.
OSBE ka sot ne krye per fatkeqesine saj bablokun e vjedhjes se votave. Lukashenko do te takoje te ngjashmin e vet Ramen.

Dosjen 339 Rama mund tja coje Lukashenkos si ngushellim qe te mos ndihet vetem si hajdut votash. Ne 2019 Rama vodhi edhe votimet moniste me nje parti, ndaj ka me se ta ngushelloje Lukashenkon.

Nje faqe te dosjes 339 po ja japim gati Rames tja coje Lukashenkos. Ne rast se Rama si hajdut votash do te shkoje ne Bellorusi te dialogoje per vjedhjen e votave te Lukashenkos ky eshte humori me i zi kolosal i shekullit”, shkruan Vasili.