Të shtëna me armë në një parking në Tiranë, autori largohet me Fuoristradë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë mbrëmje në Mullet. Personi i cili ka qëlluar mësohet se është larguar me një fuoristradë.

Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije por mësohet se nga ngjarja nuk ka persona të lënduar.

Raportohet se personi në fjalë, ka qëlluar në një parking automjetesh.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e ngjarjes, ndërsa autoritetet janë vënë në ndjekje të autorit.

Njoftimi i Policisë

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 18:45, është njoftuar salla operative se në Mullet një shtetas dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe është larguar me shpejtësi me një mjeti tip “Foristradë”.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si edhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.