Taksisti që i vuri zjarrin vetes para Kryeministrisë i shkruan Berishës: Më hoqën patentën për hakmarrje, Rama më tha…

39 vjeçari Uljan Kolgjegja që i vuri zjarrin vetes para Kryeministrisë pak ditë më parë, i ka dërguar një mesazh prekës sot ish-Kryeministrit Sali Berisha, në të cilin zbulon të vërtetën e veprimit të tij. Ai shkruan se, ia hoqën padrejtësisht patentën si taksist, burimin e vetëm të bukës së gojës.

Mesazhin e tij e ka publikuar sot me një një shënim, ish-kryeministri Sali Berisha, duke zbuluar një hollësi që nuk u bë e njohur për njeriun që tronditi opinionin më 18 korrik 2020 në Tiranë. Berisha shkruan:

“Uljanit i heqin patentën për hakmarrje politike! Ai tentoi “suicid” para Kryeministrisë sepse ka 5 vetë për të ushqyer. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e Uljanit!

Dënoj me ashpërsinë më të madhe aktin hakmarrës primitiv të Edvin Kristaq Hakmarrjes, i cili e ndëshkoi Uljanin për tatuazhin që u bë lajm boteror. Iu bëj thirrje organizatave të të drejtave të njeriut të dënojne aktin hakmarrës të Edvin Urrejtjes dhe dhunën e egër policore të ushtruar ndaj tij, pasi e shtynë drejt “suicidit”, përfundon ish-kryeministri.

Përshëndetje z Berisha.

Jam Uljan Kolgjegja, djali që desh u vetdogja përpara Kryeministrisë. I shkruajta Ramës dhe meë tha “shkruaj te platforma”. Me numrin personal që ka Rama.

Më hoqën patentën më 19 prill në kohën e pandemisë. E kisha autorizimin 24 orë për shpërndarje dizinfektuesish për të gjithë Shqipërinë.

Ma hoqën 3 vjet, doktor, po unë jam vet i 5 në shtëpi; kam 2 fëmijë, babin me zemër, mamin sëmurë. Po çfarë të bëj pa patentë?!

Zanati im është taksist.

Ju lutem postojeni, do të më bëni nder Doktor.

Herës tjetër nuk e di çfarë të bëj, se nuk e dua më jetën”, përfundon 39-vjeçari.

Uljanit i heqin patenten per hakmarrje politike!Ai tentoi suicid para kryeministrise sepse ka 5 vete per te ushqyer. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e Uljanit!Denoj me ashpersine me te madhe aktin hakmarres primitiv te Edvin Kristaq Hakmarrjes, i cili e ndeshkoi Uljanin per tatuazhin qe u be lajm boteror.Ju bej thirrje organizatave te te drejtave te njeriut te denojne aktin hakmarres te Edvin Urrejtjes dhe dhunen e eger policore te ushtruar ndaj tij pasi e shtyne drejt suicidit. sbPershendetje z Berisha jam uljan kolgjegja djali qe tesh u vetdogja perpara kryeministrisei shkruajta rames dhe me th a shkruaj ke platformame nr personal qe ka ramame nr personal qe ka ramame hoqen patenten 19 prill ne kohen e pandemis e kisha autorizimin 24 or per shperndarje disfektuese per gjith shqiperina hoqen 3 vjet doktor po un jam veti i 5 shpi kam 2 femije babin me zemer mamin semur po cfar te bej pa patente zanati im esht taksist ju lutem postojeni do me beni nder doktor heres tjeter nuk e di cfar te bej se nuk e dua me jeten.

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 24. Juli 2020