E moshuara rrëfen mes lotësh skenën e grabitjes: Më morën lekët e qirasë dhe peshoren që shes lakra. Do dalim në…

E moshuara në Gjirokastër që ra pre e grabitjes mëngjesin e sotëm ka treguar për ABC News se si ndodhi ngjarja.

Ajo thotë se përveç parave të qirasë grabitësit i kanë marrë edhe peshoren me të cilën peshonte lakrat në treg. Më pas ajo shton se një prej grabitësve ka tentuar ta kapë për fyti që të mos bërtasë.

“187 mijë lekë edhe peshoren që punoj te tregu, shes lakra. Kishte marrë lekët dhe erdhi te dollapi dhe më hodhi, më zuri në fyt fort.

Unë e shtyva pandeha se ishte burri. Sa u ngrit ky iku. Mora polinë në telefon. Na treguan një fytyrë atje por nuk e njohim. Na mori lekët e qirasë, do dalim në xhade. Ku të shkojmë ne. Policia erdhi shpejt. Unë jam për në spital tani”, tregon e moshuara mes lotësh.