Shtimi i rasteve me Covid-19, Vasili: Rama gënjen pa ju dridhur syri…

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas rasteve të shtuara me COVID-19 në vend ku akuzon kreun e qeverisë si një genjeshtar pa shërim.

Sot 44 raste të reja me COVID-19.

Në pikun e pandemisë numri më i lartë ishte në 3 prill 27 raste.

Studimi i Forbes tregon qartë se çfarë genjeshtari pa shërim është Edi Rama.

Postimi i plotë në Facebook

Rama çfarë genjeshtari dhe studimi i Forbes për Pandeminë!?

Sot 44 raste të reja me COVID-19.

Në pikun e pandemisë numri me i lartë ishte në 3 prill 27 raste.

“Suksesi madhështor” i Edi Ramës pas izolimit idiot 2 muaj e gjysëm është rritja me 62%.

Ja në çfarë duar është shendeti i shqiptarëve.

Edi Rama genjente pak javë më parë pa ju dridhur syri se kishte bërë mrekulli botërore në menaxhimin e pandemisë. Ja çfarë thoshte:

“Albania the Best. Çudi e madhe ëëë?! Strategji jo, plan jo, teste jo e jo, mjekësi jo që jo, qeverisje jo dhe jo, po ja që kur hap sytë e shikon, na del Shqipëria më mirë se tërë dynjaja deri tani në bilancin e kësaj lufte të mallkuar”,- shprehej Rama.

Studimi i Forbes tregon qartë se çfarë genjeshtari pa shërim është Edi Rama.