Nuk po di ç’të bëjë që të tërheqë vëmendjen e opinionit nga rezoluta e PE! Sajoi “rrahjen” e zdromsit të bashkisë dhe…

Nga Edi PALOKA

Iku fare nga “mendorja”… Nuk po di ç’te beje qe ta terheqe vemendjen e opinionit nga rezoluta e PE qe jo vetem i kujton se nuk ka negociata pa plotesuar 15 kushtet, po i tregon dhe gjithe botes se çfare mashtruesi ordiner e çfare qenie e pavlere eshte Rama.

Po sa me shume kerkon te fshihet aq me shume zbulohet ashtu siç eshte.

Mashtroi duke shpallur me COVID-19 dy vellezrit Budina ne shkelje te çdo norme morale, njerezore dhe ligjore.

Me pas sajoi dhe “rrahjen” e zdromsit te bashkise. I shkuan dem te dyja sajesat.

Tani i duhet qe ta rrahe vertete zdromsin se vetem keshtu mbase do ja arrij qellimit!

Po 15 kushtet jane aty dhe jane aty ne fakt me teper per t’ju kujtuar shqiptareve se duhet ta qerrojne sa me pare qelbesiren qe kane per kryeminister.