Llesh kimiku nuk ndalet, sulmon qytetarët në Velipojë me gaz lotsjellës

Të gjitha protestat gjatë kohës që ai drejton Ministrinë e Brendshme janë mbyllur dhunshëm dhe me përdorimin pa kriter të gazit lotsjellës.

Kështu ndodhi edhe sot në Velipojë, aty ku pronarët e disa bizneseve i bënë rezistencë IKMT që synonte prishjen e disa godinave në bregdet.

Por edhe këtu nuk munguan forcat e shumta policore, dhuna dhe gazi lotsjellës.

Si pasojë e kësaj situate, një vajzë e re ka humbur ndjenjat.

Skena këto që të rikujtojnë dhunën te Astiri, te Bregu i Lumit apo edhe gjatë protestave të Opozitës së Bashkuar.