Berisha reagon ashpër ndaj Baton Haxhiut: Hiq maskën Baton Stanishiqi!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të gazetarit Baton Haxhiu, duke i kërkuar atij të heqë maskën ndërsa e thërret me emrin e modifikuar të shefit të UDB-së serbe.

Postimi i plotë i Berishës

Heq masken Baton Stanishiqit!

“Cfaredo marreveshje qofte dhe e keqe eshte me e mire se statusquo”, deklaron ai!
Kesaj i thone edhe nje marreveshje kapitullimi dhe ndarja e Kosoves eshte me e mire se sa statusquo”

Lexoni me poshte deklaraten e argatit in chef Baton Stanishiq. sb

“Marrëdhënia Kosovë-Serbi ose ka një fund në shtator, ose një status quo, deri ku ne nuk e dimë. Çfarëdo marrëveshje, qoftë edhe e keqe, është më e mirë se status quo, ku 2 milionë njerëz në Kosovë nuk mund të dalin jashtë, kanë probleme serioze. Marrëveshja është njerëzore, humane, për arsye se një pjesë e njerëzve vuajnë shumë, një pjesë pak, kurse politikanët kanë privilegjin për të dalë jashtë”, tha Haxhiu.