Berisha publikon videon: Shqipëria nën kthetrat e krimit

Ish-Kryeministri Sali Berisha reagon lidhur me kriminalitetin e shtuar në vend javët e fundit.

Ai ka postuar një video në profilin e tij në Facebook, ku fillimisht atë çfarë premtoi kryeministri Edi Rama gjatë fushatës së vitit 2013 dhe ngjarjet kriminale që kanë tronditur vendin dy javët e fundit.
“Shqipëria nën kthetrat e krimit”, shkruan Berisha mbi video.

Reagimi i ish-kryeministrit vjen pas atentatit të djeshëm në Elbasan ndaj Ardjan Çapjas dhe pas një sërë vrasjesh e atentatesh në dy javët e fundit ku më i rëndi ishte ai në Laç ku dy persona mbetën të vrarë pas një atentati tipik mafioz.

Shqiperia nen kthetrat e krimit! sb

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 9. Juni 2020