Berisha i nxjerr videon e Ramës: Dëgjojeni si gënjen pafytyrësisht qytetarët shqiptarë

Kryeministri Edi Rama këmbëngul se nuk ka 15 kushte nga PE për hapjen formale të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Por një ditë pas amendamentin të votuar në Parlamentin Europian për 15 kushtet, ish- Kryeministri Sali Berisha risjell në kujtesë deklaratën e kreut të qeverisë duke e etiketuar si gënjeshtar përballë qytetarëve shqiptarë.

“Dëgjojeni si gënjen pafytyrësisht qytetarët shqiptarë.

ps: për ata që ndofta nuk e dinë, sygjeroj të ndjekin videon para kësaj: Raportim direkt nga Parlamenti Europian”, shkruan mbi videon e publikuar ish kryeministri Berisha.

Degjojeni si genjen pafutyresisht qytetaret shqiptar! sbps: per ata qe ndofta nuk e dine, sygjeroj te ndjekin videon para kesaj: Raportim direkt nga Parlamenti Europian.

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 19. Juni 2020