Aksidenti/ Ndërron jetë në spital drejtuesi i furgonit të Postës Shqiptare

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, 35 vjeçari, Kristi Plluska, i cili u aksidentua mesditën e sotme pranë fshatit Bulgarec në Korçë ndërsa drejtonte furgonin e Postës Shqiptare.

Plluska nuk mundi ti shpëtonte plagëve të marra.

Furgoni të cilin drejtonte u përplas fillimisht me një Benz dhe më pas goditi një pemë.

Ai mbeti i bllokuar në automjet dhe u desh ndërhyrja e zjarrfikësve për ta nxjerrjë nga automjeti i dëmtuar.