Superskandal/ Rama-Veliaj grabisin trojet e 41 pallateve të banorëve të vjetër të Kombinatit dhe i degdisin ata në Vaqarr

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një tjetër skandal të Ramës dhe Veliajt. Berisha shkruan në një postim në Facebook se, kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj po grabisin trojet e 41 pallateve në Kombinat për të grabitur trojet.

Berisha shkruan më tej se, në vend të rindërtimit të banesave në të njëjtën zonë, ata po i transferojnë banorët në Vaqarr.

Berisha shton se, kjo bëhet me qëllim grabitjen e pronave në Kombinat për klientët e tyre.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Rroftë tërmeti!

Edvin Hajduti dhe Lal Plehu grabisin trojet e 41 pallateve te banoreve te vjeter te Kombinatit dhe i degtisin ata ne Vaqarr.

Ata shfytezojne demtimin e ndertesave te Kombinatit nga termeti dhe ne vend qe te shembin ndertesat e demtuara dhe ne trojet e tyre te ndertojne te rejat kane vendosur qe ndertesat e reja per te demtuarit nga termeti ti ndertojne disa kilometra pertej Kombinatit ne fshatin Vaqar dhe trojet e ndertesave te prishura, prone me ligj e banoreve te ketyre ndertesave te cilat kushtojne se paku tre fishi i tokes ne Vaqar, t’i grabisin dhe t’i zhvillojne me klientelen e tyre mafjoze te ndertimit.

Kjo eshte nje mega vjedhje e paskrupullt e prones se qindra e qindra familjeve te 41 pallateve qe do prishen.

Ndaj me kete rast ju bej thirrje banoreve te Kombinatit te ngrihen ne protesta te fuqishme dhe te mbrojne me te gjitha mjetet e mosbindjes civile trojet e tyre te ligjeshme nga Edvin Hajduti dhe Lal Plehu.

Lexoni ketu me poshte denoncimin ne gazeten Standart te kesaj megavjedhje te Edvin Hajdutit dhe Lal Plehut.sb

“Po ndodh grabitja si te Teatri”, fotoreporteri denoncon: Veliaj, stop shpërnguljes me dhunë të Kombinatit!
AKTUALITETANALIZË
On Jun 17, 2020

http://www.standard.al/…/po-ndodh-grabitja-si-te-teatri-fo…/