Eurobondi/ Reagon Basha: Shqipëria e zhytur në borxhe, KM mburret se merr borxh të ri!

Basha

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas postimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me Eurobondin.

Lideri i opozitës shkruan në një postim në Twitter se, teksa Shqipëria zhytet në borxhe, kreu i qeverisë mburret se mori një borxh të ri.

“Shqipëria e zhytur në borxhe kurse KM mburret se merr borxh të ri!!! Me nivel borxhi 74%, me detyrime të prapambetura 600 mln euro, me koncesione abuzive 2,2 mld euro dhe me krizën më të thellë ekonomike me rënie 9%, sot mburret se po i shton cdo shqiptari edhe një barrë të re!

Ka ardhur koha për ta larguar RAMAVIRUSIN që e zhyti ekonominë në krizën më të thellë, që mbylli bizneset, shpunësoi e largoi shqiptarët. Ka ardhur koha për të parë përpara dhe për ta bërë Shqipërinë vend normal e të zhvilluar”, shkruan Basha në Twitter.

1 36