Skandal! Hidhen në rrugë 14 punëtorë në Kavajë vetëm pse ishin demokratë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Kavaja, I cili shkruan se, janë shkarkuar edhe 14 qytetarë të tjerë kavajas nga Bashkia dhe Ujësjellësi duke i hedhur në mes të katër rrugëve.

Berisha denoncon shkarkimet me motive politike që po bëhen nga kryebashkiaku i Kavajës Redjan Krali ndaj punëtorëve në varësi të bashkisë.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Akt prej banditi i narkokryetarit monist te Kavajes.

Pushon per demokrat rojen e shkolles qe ushqente 6 fryme.

Hedh ne rruge 14 punononjes te UK te Kavajes! sb

Doktor mirmbrema!
Ky eshte Shefqet Hoxha nga Kavaja, veti 6 ne shtepi. I vetmi qe merte nje rroge si roje shkolle per te ushqyer femijet dhe nenen e tij te semure. Jane ne pike te hallit per buken e gojes.

Me nje vendim arbitrar dhe me pashpirtesisne qe karakterizon Rilindasit,kryetari monist Redjan Krali e shkarkoi nga puna pa asnje motiv por vetem se ishte demokrat.

Paralelisht me Shefqetin javen e kaluar jane shkarkuar edhe 14 qytetare te tjere Kavajas nga Bashkia dhe Ujesjellesi duke i hedhur ne mes te kater rrugeve.

Por a shkarkohen njerezit dhe a u hiqet buka e gojes nje fakiri sidomos ne kete situate kaq te trishte dhe te tmerrshme qe po kalon mbar Bota?

Kta nuk kane as din e iman, as Rmazan, as Pashke e as Bajram!

1 11

2 8