Basha publikon fotot e protestës: Triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga krimet e Edi Ramës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar sot një seri fotografish nga protesta qytetare që u zhvillua pasditen e djeshme në shenjë revolte ndaj shembjes së godinës historike të Teatrin Kombëtar.

Fotot janë publikuar me një mesazh dhe premtim nga kryetari Basha

Së bashku me artistë dhe qytetarë në protestën e Aleancës për Teatrin, në mbështetje të kauzës së tyre të drejtë dhe vlerave të demokracisë dhunuar barbarisht më 17 maj nga qeveria e Edi Ramës.

Opozita ka një qëllim, t’u japë fund sa më parë kushteve në të cilat padrejtësia shtyp qytetarët, shkatërron pronën e tyre, i varfëron dhe kjo padrejtësi e ka një emër: ky është Edi Rama.

Vlerat e qytetarisë shqiptare të manifestuara sot në këtë shesh janë triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga hajdutëria dhe krimet e Edi Ramës.

2 41

3 26

4 17

5 12

7 5

Basha 8

9 2

8 2