Shpërthen revolta e banorëve të Librazhdit ndaj Taulant Ballës dhe…

Banorët e Librazhdit shprehen të indinjuar shumë nga mashtrimet pa fund të Taulant Ballës dhe të emëruarve të tij në poste të rëndësishme që sot drejtojnë Bashkinë dhe institucione të tjera vartëse. Banorët shprehen të revoltuar se në këto ditë të vështira të pandemisë, ndihmat po ndahen me lista partie, ndërsa ata që janë në nevojë emergjente nuk po marrin asnjë pako me ndihma.

Jo vetëm kaq por ata po vuajne tej mase sidomos per rrugen nga Rrapun, Dorëz, Ortojan dhe Qarrishte e cila nuk mirembahet dhe eshte bere e pakalueshme ne disa segmente te saj.

Banoret e Dorzit, votonin djathtas por per shkak te pritshmerive te medha nga PD dhe ndonje zyrtari arrogant gjate qeverisjes tone u zhgenjyen shume por arsyeja nuk ishte vetem kjo pasi banoret u mashtruan pafund nga kryemashtruesi Taulant i cili solli konsullin e Izraelit dhe u premtoj zetore e traktore, makina mbjellese e korrese, infrastrukture per pronat e tyre, taksa te uleta, subvensione etj por dhe ju premtua se do sjelle nje investitor per mbjellje duhani dhe do punesoheshin 500 vete dhe tokat e tyre do merreshin me qira.

Partia Demokratike gjate qeverisjes te saj beri shume investime ku nje nder to ishte edhe rruga e asfaltuar e Dorzit, banoreve ju premtua nga rilindasit e vdekur se rruga do vazhdoje drejt Qarrishtes, Gizaveshit dhe drejt Librazhd-Katundit por si cdo premtim tjeter ishte thjeshte mashtrimi i radhes per te marre votat ne pabesi te plote.

Taulanti me te emruarin e tij ne Bashkine e Librazhdit (se votat u vodhen dhe u blene) ne fakt punesuan disa djem te zones ne detyra te rendesishme per ti perdorur shtepi ne shtepi per votat e radhes por dhe ketyre ju doli boja se asgje nuk u be realitet nga premtimet butaforike te mashtruesve profesioniste.

Banoret tashme e kane kuptuar te verteten se keta drejtues e kane mendjen vetem per te pervetesuar dhe jane te bindur se asgje nuk bejne me per zonen e mrekullueshme te Dorzit e me gjere, por kerkojne mirembajtjen e rruges te ndertuar nga Sali Berisha dhe inaguruar po prej tij.

Dega e PD Librazhd po vazhdon denoncimet e saj per akset rrugore nacionale dhe rurale qe per fatin e keq jane ne degradim te plote dhe ben thirrje te veprohet menjeher duke nderhyr ne rehabilitimin e tyre sepse buxheti i bashkise per kete sektor eshte mbi 1 milion euro (boll pervetesuat o te pangopur).

Oligarke mos harroni se, populli me vote do ju rrezoje, drejtesia me ligj mbi ju do veproje…

Kryetari i PD, Librazhd
Bujar Vreto

1 17

2 17

3 12

4 8