Kamera, show, ERTV; vetëm kaq u ofron qytetarëve Edi Rama! (Video)

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar ndaj propagandës dhe mashtrimeve të kryeministrit Rama edhe në këto ditë pandfemie.

Përmes një video-mesazhi të publikuar në Facebook, Salianji i bën thirrje Ramës të heqë dora nga propaganda.

Reagimi i Salianjit

Një ditë bën propagandë me fatkeqësitë e qytetarëve të Thumanës, të cilët që pas tërmetit shkatërrimtar kanë mbetur pa shtëpi, ditën tjetër asgjë nuk ndryshon.

Asnjë tullë nuk vihet për muret e shtëpive të pabanueshme, asnjë tjegull për t’u siguruar një çati mbi kokë. Ndihmat nuk ekzistojnë dhe familjet vijojnë të enden në rrugëve!

Mjaft më me propagandë! Mjaft luajte role të denja për teatër në kurriz të fatkeqësive të familjeve shqiptare!

Kamera, show, ERTV; vetëm kaq u ofron qytetarëve Edi Rama.Dje bën propagandë me fatkeqësitë e qytetarëve të Thumanës, të cilët që pas tërmetit shkatërrimtar kanë mbetur pa shtëpi, ditën tjetër asgjë nuk ndryshon. Asnjë tullë nuk vihet për muret e shtëpive të pabanueshme, asnjë tjegull për t’u siguruar një çati mbi kokë. Ndihmat nuk ekzistojnë dhe familjet vijojnë të enden rrugëve! Shqiptarët kanë nevojë për zgjidhje reale jo për të luajtur role të denja për teatër në kurriz të fatkeqësive të familjeve shqiptare!

Gepostet von Ervin Salianji am Donnerstag, 9. April 2020