Durrësi tronditet nga një tjetër tërmet

Një tërmet me magnitudë 3.3 i shkallës rihter sapo ka rënë në Durrës ndërsa lëkundjet janë ndjerë të forta pasi ka qenë me intensitet mbi katër ballë sipas emsc-csem.

Epiqendra ka qenë në deti Adriatik, 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 45 kilometra larg Tiranës.

Banorët e Durrësit janë shprehur se i kanë ndjerë lëkundjet.

1526295776 termet