Deklarata e fortë e mjekut të njohur: Çfarë lidhjesh kanë ekspertët me kryeministrin?

Mjeku i njohur, Petrit Vargu ka reaguar ndaj kryeministrit Rama, i cili u shpreh sot se, ka një komitet teknik dhe ai nuk e sheh të nevojshme të bëhet testimi masiv për Covid-19.

Vargu shkruan në një postim në Facebook se, shumë shpejt ekspertët do të analizohen, çfarë lidhjesh kanë ato me kryeministrin, pasi kryeministri po e barazon veten me ekspertët dhe gjithçka është nën urdhërat e tij.

Postimi i plotë

Rama duke injoruar opoziten, me shprehjen e tij qe tashme ka kaluar ne idiome(7×7 – 42) ,ekzalton ato qe ai i quan eksperte.

Shume shpejt ekspertet do te analizohen, çfare lidhjesh kane ato me kryeministrin.

Pasi kryeministri po e barazon veten me ekspertet dhe gjithçka eshte nen urdherat e tij.

Shqiperia ka lule ekspertesh brenda dhe jashte saj te cilet jane anashkaluar,pasi cenojne terrin informativ.

Ti nuk tallesh dot perjete me ne!
Dr Petrit Vargu