Berisha denoncon skandalin: Ndihmat po shpërndahen sipas listave të 30 qershorit

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, ndima po marrin vetëm ata që votuan në 30 qershor.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Per shperndarjen e ndihmave narkoqeveritaret perdorin listat e votimit te farses moniste te 30 qershorit.

Lexoni mesazhin qytetarit dixhital.

Ky eshte krim politik, eshte diferencim politik si ai qe bente 30 vjet me pare Millosheviçi ne Kosove. sb

Zoti Berisha te lutem shum jam … nga Delvina po te shkruaj ketu ne Delvin po shperndajne ndimat dhe keto ndima po vene vetem atyre qe votuan ne 30 qershor po ne qe kunder shtuam 30 qershorim te vdesim te lutem me kthe nje pergjigje se sdi ku te akohem me respekt T.F. Delvin

Pershendetje z berisha Gezoj te jeni mir doja tju thoja lidhur e ushqimet qe perdit del ai i gjati thot po ndaj ushqime per njerzit ne nevoje nuk kemi pare gje mbushen makina me ushqime i shperndajne vetem tek njerzit e vet ne si inavilit sna ka sjell neri gje sepse nuk dolem ne votimin per kryetarin te fala.