Ambasadorja Yuri Kim falenderon Voltanën: Keni marrë të gjitha masat për t’i mbajtur qytetarët të sigurtë, pres t’ju vizitoj nga afër…

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka folur me nërmjet kameras me kryebashkiakiaken e Shkodrës, Voltana Ademi.

Në një postim në rrjetet sociale, ambasadorja amerikane falenderon kryebashkiaken e Shkodrës për masat e marra për t’i mbajtur qytetarët e Shkodrës të sigurtë dhe të shëndetshëm.

“Kënaqësi që takova (virtualisht) Voltana Ademin. Ju falenderoj që keni marrë të gjitha masat për t’i mbajtur qytetarët e Shkodrës të sigurtë dhe të shëndetshëm.

Pres t’ju vizitoj nga afër sa më shpejt të jetë e mundur, por për momentin, të gjithë le të rrinë në shtëpi”, shkruan ambasadorja Kim në Twitter.

kimi