Flet i infektuari i 6-të me koronavirus: Jam trembur për familjarët e mi! Kam takuar shumë shokë…

31 vjeçari i cili ka ardhur nga Milano dhe ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit ndodhet i izoluar tek infektivi në një lidhje telefonike për Ora News shprehet i shqetësuar për situatën.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi dje se një djalë 31 vjeç ng Tirana i cili kishte udhërtuar nga Milano kishte rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por ai vetë thotë se asnjë nga mjekët nuk i ka komunikuar atij rezultatet.

Ai qëndron i izoluar prej së dielës në spitali infektiv

“S’kam asnjë përgjigje. Unë jam top. Më ka kapur paniku. Jam trembur për familjarët e mi, nuk po i bëjnë tamponët. Kam takuar shumë miq dhe shokë, kam frikë për ta.