Covid-19/ Dybala jep lajmin e rëndë: Bëra testin doli pozitiv

Duket se lojtarët e Juventusit, të infektuar me koronavirus nuk kanë fund.

Pas Matuidi dhe Ruganit, ditën e sotme është konfirmuar se edhe Dybala së bashku me të fejuarën e tij kanë rezultuar pozitv në testin e kryer.

Ka qenë vetë lojtari që e ka bërë të ditur se është infektuar me koronavirus, ku zbulon se testi analizave është pozitiv. Edhe e fejuara e tij Oriani janë pozitiv, por janë në gjedje të mirë.

Hola a todos, quería comunicarles que acabamos de recibir los resultados del test del Covid-19 y tanto Oriana como yo dimos positivo. Por fortuna nos encontramos en perfecto estado. Gracias por sus mensajes y un saludo a todos ?????? pic.twitter.com/g1X1Qtx2S3
— Paulo Dybala (@PauDybala_JR) March 21, 2020