Zhupa publikon videon: Veliaj bëri avokatinë e ligjit special “Fusha shpk”, ndërsa sot tërhiqet duke diskretituar veten

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar pas deklaratës së Veliajt së Teatri Kombëtar nuk do të ndërtohet nga “Fusha shpk”, por nga Bashkia dhe Qeveria. Zhupa i kujton Veliajt ato çfarë kanë thënë ai në disa dalje publike.

Sipas Zhupës, Veliaj bëri avokatinë e ligjit special “Fusha shpk”, ndërsa sot, pas dy vjetësh tërhiqet duke diskretituar veten.

Postimi i plotë i zëdhënëses së PD, Ina Zhupa

Teatri edhe pafytyrësia e aktorit Veliaj! Diskretiton veten duke hedhur poshtë të vetmin argument mbi të cilin miratuan ligjin antikushtetues dhe PPP speciale për Fusha sh.p.k!

Veliaj si ushtari i pari i paligjshmërisë bëri avokatinë në çdo studio, në çdo sallë, të ligjit special Fusha, të kullave të Fusha shpk, me një edhe vetëm një argument: Shteti shqiptar nuk ka para që ta ndërtoj vetë teatrin e ri kombëtar! Ky ishte justifikimi i vetëm i PPP së ndarë për Shkëlqim Fushën!

Mbas dy vjetesh betejë, mbas dy vjetesh mungese totale transparence nga bashkia, del aktori Veliaj dhe shprehet që teatri përseri do prishet edhe do ndërtohet ai i planit Fusha por tani do e financojë shteti me paratë e veta!

Diskreditim më të madh s`mund ti bënte vetes që nuk la vend pa justifikuar PPP si mungesë parash nga ana e shtetit! Po tani nga dolën paratë?!”, shkruan Zhupa në reagimin e saj.

Ina K. Zhupa

Teatri edhe pafytyrësia e aktorit Veliaj! Diskretiton veten duke hedhur poshtë të vetmin argument mbi të cilin miratuan ligjin antikushtetues dhe PPP speciale për Fusha sh.p.k! Veliaj si ushtari i pari i paligjshmërisë bëri avokatinë në cdo studio, në çdo sallë, të ligjit special Fusha, të kullave të Fusha shpk, me një edhe vetëm një argument: Shteti shqiptar nuk ka para që ta ndërtoj vetë teatrin e ri kombëtar! Ky ishte justifikimi i vetëm i PPP së ndarë për Shkëlqim Fushën! Mbas dy vjetesh betejë, mbas dy vjetesh mungese totale transparence nga bashkia, del aktori Veliaj dhe shprehet që teatri përseri do prishet edhe do ndërtohet ai i planit Fusha por tani do e financojë shteti me paratë e veta! Diskreditim më të madh s`mund ti bënte vetes që nuk la vend pa justifikuar PPP si mungesë parash nga ana e shtetit! Po tani nga dolën paratë?!

Gepostet von Ina K. Zhupa am Donnerstag, 27. Februar 2020