Video/ Rama fyen studentët dhe urdhëron Gardën t’i nxjerrë jashtë, reagimi i fortë i Berishës

Ish-Kryeministrit Sali Berisha ka reaguar pas incidentit mes studentëve të Mjekësisë dhe kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonisë së diplomimit në Pallatin e Koncerteve.

Përmes një postimi në Facebook, ai dënon veprimin e kryeminsitrit dhe Gardës së Republikës që nxorrën jashtë me dhunë studentin që protestoi kundër largimeve masive nga vendi.

“Skizoidi i fyen studentët, i quan të çmendur dhe urdhëron Gardën ti nxjerrë jashtë nga ceremonia e diplomimit !

Përshëndetjet më të përzemerta studentëve guximtarë!

Dënoj qëndrimin banditesk të Edvin Kristaq Mafisë dhe narkogardës së tij!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e një student.

‘Pershendetje dr Studentet e mjekesise sot ne ceremoni te dipllomimit i presin fjalen kryeministrit – Kryeministri i ofendon duke u thene qe jane Te cmendur’.

Shikoni si zhvillon takimin me studentet Edvin Kristaq Hajduti! sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 20. Februar 2020

Skizoidi i fyen studentet, i quan te cmendur dhe urdheron garden ti nxjerre jashte nga ceremonia e diplomimit !Pershendetjet me te perzemerta studenteve guximtar!Denoj qendrimin banditesk te Edvin Kristaq Mafise dhe narkogardes se tij!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e studentit dixhital. sbPershendetje dr Studentet e mjekesise sot ne ceremoni te dipllomimit i presin fjalen kryeministrit – Kryeministri i ofendon duke u thene qe jane Te cmendur

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 20. Februar 2020