Video/ PD: Rama mashtroi për mbetjet e rrezikshme nga jashtë. I dha liçencë mikut të tij për këtë biznes kriminal

108

Pak ditë më parë u kap një sasi e madhe Amianti në Vlorë, e cila rezulton të jetë lëndë helmuese dhe kancerogjene.

Partia Demokratike ka denoncuar me zë dhe figurë se, si Edi Rama i mashtroi qytetarët dhe nuk i mbajti premtimet e tij, edhe pse shqiptarët në vitin 2014-të e detyruan Ramën që të tërhiqen nga vendimi i tij për importin e lëndëve kimike.

Por mesa duket gjatë këtyre viteve në fshehtësi të plotë në Shqipëri kanë hyrë me tonelata lëndë helmuese.

Denoncimi i PD

Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës!

Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!

Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës!Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 22. Februar 2020