Video/ Kryetari i degës PD Fier takon grevistët e urisë në Poçem: Mbështesim grevën, shteti të ndërhyjë menjëherë

Kryetari i Degë sës PD Fier, Luan Baçi u takua sot me grevistet e urisë në stacionin e Poçemit. Baçi u shpreh se Partia Demokratike mbështet grevën dhe bëri thirrje që shteti të ndërhyjë menjëherë.

Postimi i Luan Baçit

Sot ne Poçem, me punonjesit e nen/stacionit elektrik dhe te pompimit te ujit.

Ne diten e 5 te grves se tyre te urise.

Jane braktisur nga shteti, te harruar te neperkembur, te vjedhur…

Ne jemi ne mbeshtetje te tyre.

Gepostet von Luan Baci am Montag, 17. Februar 2020