Vasili publikon dokumentat e falsifikimit nga Gjonaj: Mbase memeces i vjen goja…

127
Ministrja e Drejtesise, Etilda Gjonaj, duke folur gjate nje konference shtypi, ku njoftoi se ka firmosur shkarkimin e 8 drejtoreve te burgjeve dhe hapjen e konkursit per emerimin e 23 drejtuesve te rinj te burgjeve./r/n/r/nJustice Minister Etilda Gjonaj, speaks during a press conference, announcing that she has signed the dismissal of eight prison directors and the opening of the competition for the appointment of 23 new prison directors.

Pasi kallëzimit që presidenti Ilir Meta depozitoi sot në SPAK kundër ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe dy vartësve të saj, nën akuzën e shpërdorimit të detyrën, ka reaguar edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili ka publikuar edhe dokumentat që ka falsifikuar e manipuluar për Gjykatën Kushtetuese!

“Ministrja e drejtësisë shumë memece për dokumentat që ka falsifikuar e manipuluar për Gjykatën Kushtetuese !?

Po e njëjta Ministre shumë llafazane për moralin e saj, që ngrihet lartë e shumë më lartë akoma… e për të cilin nuk kemi asnjë dyshim…!

Edhe shumë memece. edhe shumë llafazane, edhe me shumë qejf me bishtin e flamurit të shqepur të reformës në drejtësi në dorë.

Ja edhe dokumentet se mbase memeces i vjen goja…”, shkruan Vasili në reagimin e tij.