Shteti që vret njerëz!

106

Nga Sali BERISHA

Te dashur miq, diten e djeshme u nda nga jeta naftetari i rafinerise se Ballshit, Artan Voshtina.

Ai sapo ishte kthyer ne familjen e tij nga protesta ku po protestonte per kafshaten e gojes se familjes se tij, i pa paguar dhe i keq trajtuar njesoj si koleget e tij.

Duke shprehur dhimbjen dhe ngushellimet e mia me te ndjera familjareve dhe kolegeve te Artanit,
denoj me ashpersine me te madhe qendrimin e pashpirt te qeverise, te ketyre banditeve ne krye te shtetit, te cilet se bashku me klanet e tyre grabisin jo vetem kafshaten e hallexhinjve, por u vjedhin shpresen dhe te ardhmen femijeve te punonjesve te rafinerise.

Shpreh solidaritetin me te gjithe grevistet e urise dhe protestuesit e Ballshit dhe Fierit ne betejen e tyre jo thjesht per pagat e papaguara, por te drejtat qe ua njeh ligji dhe dinjitetin qe kjo qeveri ua neperkemb. sb