Paloka: Rama e kalon SPAK-un në varësi të Lleshit të tij me një akt normativ…

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka e ka cilësuar fundin e Reformës në drejtësi, aktin normativ të Edi Ramës i cili e kalon SPAK-un në varësi të Ministrisë së Brendshme.

Sipas Palokës edhe pse u trumbetua me të madhe ndër vite që SPAK-u do bëjë namin në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, më në fund Rama e nxori kokën, duke e kaluar me akt normativ prokurorinë Speciale në varësi të Lleshit të tij.

Postimi i Palokës

“Reforma ne drejtesi”… Reforma ne drejtesi…Reforma…SPAK-u…SPAK-u…SPAK…
Vite te mbushura me debate, propagande pa fre, deklarata ne shqip, ne anglisht , ne soroisht . Miliona euro dhe dollare te hedhura per “REFORMEN”…

Ne fund, i fut Rama nje Akt normativ dhe SPAK-u kalon ne varesi te Lleshit .
Shkurt Reforma shkon per lesh. Tani hajde gjejme kartolinat.

P.S
Mos harrojme dhe ate pulen e vjedhur ne Fushe-Mamurras…!