Tërmet…

Paniku i ka përfshirë të gjithë mbrëmjen e djeshme ndërsa tërmeti lëkundi sërish Durrësin dhe Tiranën. Duke qenë se ora e tërmetit përkonte më shumë emisione televizive emocionet, paniku është fiksuar në kamerat e këtyre televizioneve. Një prej tyre ishte edhe gazetari Balla.

Lëkundjet e djeshme të tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin “Tempora”.

Folësja e lajmeve në momentin e tërmetit është frikësuar, por ka vazhduar duke dhënë lajmet.

E njëjta situata ndodhi edhe në studion e emisionit “Tempora”, ku moderatorja qetësoi menjëherë shikuesit që po e ndiqnin emisionin në studio.