Protesta në Fier, reagon Berisha: Nxënësit bojkotojnë mësimin sepse vjedhja e narkozyrtarëve i ka lenë pa ngrohje!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas protestës të zhvilluar ditën e sotme nga nxënësit dhe mësuesit në Fier.

Berisha shkruan në një poistim në Facebook se, Nxënësit bojkotojnë mësimin sepse vjedhja e narkozyrtareve i ka lenë pa ngrohje!

Postimi i plotë

Nxenesit bojkotojne mesimin sepse vjedhja e narkozyrtareve i ka lene pa ngrohje!

Miq, nxenesit e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec bojkotojne mesimin sepse vjedhja dhe korrupsioni zyrtar i ka lene pa ngrohje!

Thirrje nxenesve te mbare Shqiperise te solidarizohen me gjimnazistet e Roskovecit per te ndeshkuar hajnat zyrtar! Sb

Z. BERISHA pershendetje. Ne qe po ju shkruajme jemi nxenesit e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec. Kemi bojkotuar mesimin dhe kemi dal ne proteste sepse gjimnazi jone nuk ka ngrohje per shkak te vjedhjes se fondeve.

Gjimnazi u rikonstruktua por leket i vodhi Majlinda. 800 milion lek i vodhi majlinda per femijet e saj ndersa ne femijet e popullit te thjeshte jemi pa ngrohje dhe pa kushte per te zhvilluar mesim. Ne do vazhdojme protestat dhe do bojkotojme mesimin derisa te plotesohen kerkesat tona. Te lutem postoje

Nexensit bojkotojne mesimin sepse vjedhja e narkozyrtareve i ka lene pa ngrohje!Miq, nxenesit e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec bojkotojne mesimin sepse vjedhja dhe korrupsioni zyrtar i ka lene pa ngrohje!Thirrje nxenesve te mbare Shqiperise te solidarizohen me gjimnazistet e Roskovecit per te ndeshkuar hajnat zyrtar! sbZ. BERISHA pershendetje. Ne qe po ju shkruajme jemi nxenesit e gjimnazit "Adem Vrapi" Roskovec. Kemi bojkotuar mesimin dhe kemi dal ne proteste sepse gjimnazi jone nuk ka ngrohje per shkak te vjedhjes se fondeve .Gjimnazi u rikonstruktua por leket i vodhi Majlinda. 800 milion lek i vodhi majlinda per femijet e saj ndersa ne femijet e popullit te thjeshte jemi pa ngrohje dhe pa kushte per te zhvilluar mesim. Ne do vazhdojme protestat dhe do bojkotojme mesimin derisa te plotesohen kerkesat tona. Te lutem postoje

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 23. Januar 2020