Nuk lejoi hetimin e dosjes 184, reagon Vasili: SPAK u fik pa lindur mirë…

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se, testi për SPAK është hetimi i krimit elektoral si nëna e kriminalizimit dhe kapjes së shtetit.

Përmes një reagimi në Facebook, Vasili shprehet se, fakti që dosja 184, dosja e krimit zgjedhor në Dibër, nuk u mor përsipër nga SPAK, tregon se organi i shumëpritur nga shqiptarët u fik pa lindur mirë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Ne 29 dhjetor 2019 ne nje shenim ne FB pata shkruar se testi per SPAK eshte hetimi i krimit elektoral si nena e kriminalizimit dhe kapjes se shtetit.

Sot SPAK nuk mori persiper dosjen 184 te krimit zgjedhor ne Diber, ku del qarte Kryeministri, Ministra, Deputete dhe Drejtore gjithfaresh, qe vjedhin vota te bere njesh me kriminelet.

Ndaj entuziazmi per SPAK u fik pa lindur mire.

SPAK u rrezua ne te paren prove perballje me qeverine.

Konsensusi politik per SPAK u shkaterrua nga kapja kriminale e drejtesise nga rilindja.

P.s.Lexoni te nderuar miq edhe statusin e 29 dhjetorit.