Nga arrestimi i djalit tek plagosja e vëllait/ Kush është kryebashkiaku i Ramës që u kap duke…

Duket se Edi Rama e ka të vështirë të bashkëjetojë në qeverisje pa njerëzit problematikë, kryesisht të lidhur me shpërndarjen dhe trafikimin e lëndëve narkotike, por tani edhe të zyrtarëve rilindas përdorues të lëndëve të forta narkotike.

Ky është edhe rasti i fundit i kryetarit të Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, që shfaqet në një video teksa konsumon kokainë në një lokal.

Lefter Alla është investim direkt i Edi Ramës.

Ai është biznesmen në fushën minerare.

Tetorin e shkuar Policia, arrestoi në Tiranë, djalin e Lefter Allës, shtetasin Enio Alla, 19 vjeç, pasi u kap me 5.2 gram kanabis.

Ndërkohë që vetëm një muaj përpara kësaj ngjarje, në muajin shtator, u plagos shtetasi Vangjel Alla, vëllai i Lefter Allës, ku policia arrestoi dy persona. /Syri.net

alla