Krimi godet sërish! Grabitje me armë në mes të Tiranës

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në mes të Tiranës. Një nga degët e një prej institucioneve financiare në vend në zonën e Komunës së Parisit, është grabitur nga persona të armatosur. Nuk dihet ende shuma e grabitur.

Bëhet e ditur se, është grabitur një nga degët e “NOA”, institucion financiar me aktivitet dhënien e kredive.

Policia ka mbërritur në vendngjarje, por nuk dihet ende shuma e grabitur dhe personat e përfshirë në të. Dyshohet se grabitja është kryer nga disa persona.

Përveç forcave policore, dy ambulanca janë në vendngjarje, ç’ka shton dyshimet se gjatë grabitjes ka pasur persona të plagosur. Policia ende nuk ka një njoftim zyrtar për ngjarjen në fjalë.

vvv 1