“Jepi Edi Rama, padite gjithë botën, jepi”!

“Jepi Edi Rama padite gjithë botën”! Kështu i drejtohet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili kryeministrit Rama pasi ka shpërndarë një artikull të prestigjiozes angleze “The Indipendent”.

Në artikull, vendi ynë cilësiohet si Kolumbia e Europës për shkak të prodhimit dhe shpërndarjes masive në kontinentin Europian. Sipas Vasilit, merita e pamohueshme e Edi Ramës është krijimi i “Narko-Shtetit”.

Reagimi i plotë i Vasilit
“MERITA” E PAMOHUESHME E EDI RAMES: KRIJOI NARKO-SHTETIN.

Te vertetat, qe Mister-Pazarxhiu Edi Rama nuk i blen dot i ben publike boterisht serish “The Indipendent”.

Gazeta e njohur Angleze “THE INDEPENDENT” 2 dite me pare publikoi artikullin:
“Si Shqiperia u be Kolumbia e Europes”.

Në shkrim citohet edhe një diplomat perëndimor ajo që thotë ai është shumë e fortë.
“Është Kolumbia e Europës.

Është prodhues dhe shpërndarës i drogës në Europë.

Është një NARKO-SHTET.

Ata do humbasin shumë para nëse heqin dorë nga trafiku për të hyrë në BE”.
Ai tha se kapet vetëm 5 përqind.”

Keto jane te vertetat qe nuk fshihen dhe qe nuk blihen dot nga Edi Rama.
Edi Rama ka: vetem nje ” merite”,

ka bere vetem nje “pune te sukseshme”,

ka permbushur vetem nje “mision” :

Krijoi Narko – Qeverine ,qe krijoi me pas NARKO- SHTETIN!
Edhe nje pyetje per ta mbyllur.

Kur do ti padise Edi Rama keto dhjetra Televizione e Gazeta ane e mbane globit, qe e kane demaskuar e poshteruar Edi Ramen?

Kur do te padise Bild,VOA,ZDF,ARD,RAI,France 24,EThe Indipendent,The Economist,Neësëeek, Asociated Press,ANSA etj etjj etj?

Jepi Edi Rama padite gjithe boten.He de jepi.

Edhe i inkriminuar edhe i deshperuar,edhe i kapur edhe hapur,edhe nevrik si gjel edhe i urte si pule ky eshte Kryeministri yne.

auto vasili fcb1580460092