Banorët e Shijakut në protestë, bllokojnë segmentin Durrës-Shijak

Banorët e Xhafzotaj në Shijak mëngjesin e kësaj të shtune janë ngritur në protesta për shkak të mungesës së infrastrukturës.

Informacionet bëjnë me dije se dhjetëra protestues kanë bllokuar rrugën Durrës-Shijak dhe nuk lejojnë qarkullimin e mjeteve.

Në shenjë revolte banorët protetsues kanë vendosur kazanët e plehrave në mes të rrugës duke mos lejuar makinat të kalojnë.

auto rruga1579947163