Arritja më e fundit e Ramës, Shqipëria vendi i 2-të më i keq për punësimin e rinisë

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar pas të dhënave të bëra publike nga Forumi Botëror i Ekonomisë.

Me një postim në Facebook, Këlliçi shkruan se Rama bëri dhe një arritje tjetër, atë të renditjes së Shqipërisë si vendi i dytë më i keq në botë, për punësimin e rinisë.

Reagimi i plotë i Belind Këlliçit
Arritja më e fundit e Edi Ramës: Shqipëria vendi i dytë më i keq në botë për punësimin e të rinjve!

Raporti i World Economic Forum tregon qartë se Edi Rama nuk ka asnjë plan konkret për punësimin e të rinjve. Ai do që të gjithë të rinjtë të largohen nga Shqipëria.

Ky raport nxjerr ne pah fasadën e kësaj qeverie të dështuar.

Lënia në harresë e kësaj grupmoshe është dëmi më i madh që mund t’i ketë ndodhur Shqipërisë.