Aksidenti tragjik, humb jetën vëllai i Kryetarit të PD në Librazhd

Dalin detaje nga aksidenti i ndodhur pasditen e sotme në fshatin Pishkash, në aksin Përrenjas-Librazhd.

Mësohet se viktimë ka mbetur Ardian Vreto, vëllai i kryetarit të degës së PD-së në Librazhd Bujar Vretos.

45-vjeçari Ardian Vreto ka qenë më parë punonjës policie në Librazhd, por prej disa kohësh nuk e ushtronte më këtë detyrë.

Gjithashtu kanë mbetur të plagosur dhe një çift bashkëshortësh nga Durrësi, të quajtur Adnan dhe Frida Sota.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhet me dije shkaku i përplasjes së dy automjeteve tip “Benz” dhe “Audi”.

Ndërkohë të plagosurit janë dërguar në spital, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Ngjarja bëhet edhe më tronditëse pasi mësohet se Ardian Vreto ka mbërritur i gjallë në spitalin e Prrenjasit, por aty nuk kishte energji elektrike. Abc News raporton se, Ardian Vreto bashkë me tre të plagosurit e tjerë janë dërguar menjëherë pas aksidentit në Spitalin e Prrenjasit, por aty nuk kishte drita.

Menjëherë nga Prrenjasi, të plagosurit nisen me ambulancë për në Spitalin e Librazhdit, por rrugës situata e 45 vjeçarit Ardian Vreto përkeqësohet, nisur dhe nga sorollatjet disa minutëshe.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Pishkash pasditen e sotme, ku nga përplasja e dy automjeteve ka humbur jetën ish-punonjësi i policisë së Librazhdit, 45-vjeçari Ardian Vreto dhe janë plagosur 3 anëtarët e një familje që ndodheshin në makinën tjetër.

Gazeta RD i shpreh ngushellimet familjes Vreto per humbjen e njeriut te tyre te dashur.