A u bë kjo foto ‘mollë sherri’ mes Harryt dhe Meghan me familjen mbretërore?

Një portret i familjes mbretërore që shënoi dekadën e re, mund të ketë qenë ‘shtysa’ e fundit për Princin Harry dhe Meghan Markle që të largohen nga ata.

Fotografia e Mbretëreshës, 93 vjeçe, përkrah Princit të Uellsit, Dukës së Kembrixhit dhe Princi gjashtëvjeçar George është realizuar në dhomën e fronit të Pallatit Buckingham më 18 Dhjetor, ndërsa Duka dhe Dukesha e Sussexit ishin larg në Kanada, shkruan DailyMail.

Korrespondenti mbretëror i ITV Chris Ship përshkroi se si portreti mund të jetë marrë keq nga Duka dhe Dukesha e Sussexit, pas një viti në të cilin vëllezërit dikur të pandashëm vazhduan të shkëputen, dhe Meghan pranoi se po luftonte me jetën si anëtare e familjes mbretërore.

Ai tha: ‘Portreti që Pallati Buckingham publikoi për të shënuar fillimin e dekadës. Ishte Mbretëresha dhe tre mbretërit e ardhshëm – dhe gjithashtu kishte një video të tyre duke treguar përgatitjet e Krishtëlindjes”.

“Unë nuk po them se ata përjashtuan Harryn dhe Meghan sepse ishte një fakt brutal që Harry nuk ishte kurrë pjesë e asaj linje të suksesit, por fillimi i një dekade u ndje sikur familja mbretërore po përqendrohej shumë në të ardhmen – “Mbretëreshën dhe tre trashëgimtarët e saj”, shton ai.

Fotografia ishte vetëm hera e dytë që është publikuar një portret i Madhështisë së saj dhe tre trashëgimtarëve të saj.

E para u publikua në prill 2016 për të shënuar 90-vjetorin e Mbretëreshës. Një imazh i ngjashëm i familjes mbretërore u paraqit gjatë fjalimit të Krishtëlindjes, së Mbretëreshës vitin e kaluar.