3 pikat e planit të emergjencës, Basha: Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, teksa prezanton tre pikat e planit të emergjencës për banorët e prekur nga tërmeti shkatërrimtar i mëngjesit të 26 nëntorit, i bën thirrje në mënyrë indirekt kryeministrit Edi Rama, që të fokusojë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

“Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur”, shkruan Basha.

Postimi i plotë i kryetarit Basha

Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante. Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin për të ndarë idetë dhe planet tona me këdo që ka dëshirë të dëgjojë.

I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe vuajtjesh për axhendën e tyre politike, ta fokusojnë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë në këtë fazë të emergjencës!

3 5

1 8

7