Top 10 parfumet për meshkuj dhe pse është e rëndësishme të keni aromë të mirë

Industria e parfumit është mbi 50 miliardë dollarë, duke treguar se aroma e mirë kushton. Ekspertët kanë eksploruar shkencën prapa aromës, duke përfshirë se si ndikon në joshje dhe cilat janë parfumet më të mira për meshkuj.

Shkenca thotë se aroma që e mbani ju bën më seksi
Kur janë anketuar, shumica e femrave kanë deklaruar se aroma e mirë e një mashkulli e bën atë më tërheqës.

Testimet shkencore e kanë mbështetur këtë pohim, duke treguar se aroma faktikisht funksionon edhe në nivele të nënvetëdijes.

Parfumet më të mira për meshkuj
Sa i përket asaj se çfarë arome preferojnë femrat te meshkujt, një pjesë e madhe e femrave i kanë votuar aromat citrike si të preferuarat.

Më poshtë janë disa prej aromave më të popullarizuara të të gjitha kohërave për meshkujt:
1. La Nuit de L’homme – YSL
2. Terre d’Hermes – Hermes
3. Bleu de Chanel – Chanel

4. Aventus – Creed
5.The One for Men – Dolce and Gabbana
6. Fahrenheit – Dior
7. Aqua di Gio –Armani

8. L’Homme – YSL
9. L’eau d’Issey pour Homme- Issey Miyake
10. Allure Homme Sport- Chanel.