Tjetër tërmet i fortë godet vendin, me magnitudë 6.3 të shkallës Rihter

Tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë. Mësohet se sërish tërmeti ishte i fortë dhe me magnitudë 6.3 të shkallës Rihter. Kujtojmë se goditja e tërmetit në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm ishte fatale për tre persona të cilët ndërruan jetë.

Dy pallate u shembën në Thumanë, dhe një në Durrës. Shume persona kane mbetur të lënduar dhe nën rrënoja. Spitali i Traumës eshtë tejet i mbushur me qytetarë gjithashtu dhe në Durrës.

Një shtese pallati u shemb ne Durrës.
Ende nuk ka një njoftim zyrtar per numrin e të lënduarve apo viktimave gjithashtu nuk dihet numri i banesave te demtuara.

auto thumana1574743878