Pas takimit me liderët e opozitës, Meta pret në zyrën e tij edhe ish-presidentin Meidani

Pas takimit me liderët e opozitës, presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në zyrën e tij edhe ish-kreun e shtetit, Rexhep Meidani.

Zhvillimet e fundit në vend, kriza politike dhe ajo institucionale kanë qenë temat e bisedimit mes Meës dhe Meidani.

“Së bashku me ish-Presidentin, Prof.Rexhep Meidani diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale”, shkruan presidenti Meta në postimin e tij.

meidan