Riaktivizohet zjarri në Delvinë, një zjarrfikës pëson djegie në luftë me flakët

Janë aktivizuar përsëri vatrat e zjarrit në Delvinë. Banorët e zonës dhe disa zjarrfikës lokalë po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa qevëeria nuk ka bërë asnjë ndërhyrje deri tani.

bëhet e ditur se një zjarfikës ka pësuar djegie gjatë shuarjes së flakëve. Ai është transportuar në

spitalin e Delvinës ku po merr ndihmën mjekësore

Banorët shprehen se shteti hesht për këtë situatë të rënduar nga zjarret në Delvinë.

Si pasojë e riaktivizimit të zjarreve janë djegur ullishte, fiq, qershi ndërsa pushtetarët nuk ndihen.

69598190 678161522682311 600998939847557120 n