Shpërthejnë flakët edhe në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa

Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë Krujë.

Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë rrezikojnë të digjen. Sipas News 24, dyshohet se zjarri mund të jetë i qëllimshëm.

Forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës ndodhen në terren dhe po punojnë në mënyrë të koordinuar për shuarjen e vatrave.