Miqtë e Ballës nisin punimet për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e Holtës, si i mashtroi PS banorët

254

Taulanti i Ramës u premtoi banorëve të Gramshit se Kanioni i Holtës nuk do të prekej. Por kjo deklaratë kishte efekt vetëm para votimeve farsë të 30 qershorit sepse miqte e Ballës kanë nisur punën për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e Holtës.

“Premtuan se askush nuk do e prekë Kanionin, gënjyen!
Premtuan dhe u shfajesuan duke kerkuar falje por kjo farse ishte sa per te kaluar 30 Qershori tani s’ka askush ta ndale kete masaker mjedisore!
Ka ardhur koha te ngrihemi te gjithe Bashke sepse çakenjt jane leshuar te vjedhin dhe te zaptojne gjithcka!
#MbroKanionin_e_Holtes
Mos lejojme miqte e Taulant Balles te na e marrin kete pasuri”, shkruan Erald Çarçiu në një postim në Facebook ku ka publikuaredhe videon e fillimit të punimeve.

Premtuan se askush nuk do e preki Kanionin,genjyen !Premtuan dhe u shfajesuan duke kerkuar falje por kjo farse ishte sa per te kaluar 30 Qershori tani ska askush ta ndali kete masaker mjedisore !Ka ardhur koha te ngrihemi te gjithe Bashke sepse çakenjt jane leshuar te vjedhin dhe te zaptojne gjithcka !#MbroKanionin_e_HoltesMos lejojme miqte e Taulant Balles te na e marrin kete pasuri !Ne do Protestojme perseri ,shpresoje te na bashkohet tani dhe ajo pjese qe na thoshnin: Pse protestoni kot se nuk do ndertohet asgje se na thane Shoket dhe Shoqet e Partise ne nivel Lokal dhe Qendrore ,na e premtuan qe askush se prek Kanionin !Ja qe po ndodh !Tani do na besoni !Ne duam Kanionin jo Partine !Ju qe doni Partine e Rilindjes vazhdoni sepse nga ata mesoni te pakten dicka; “si te vjedhni,si te kultivoni droge dhe si te shkaterroni gjithcka pyje,lumenj,kanione vetem per te mbushur xhepat”Askush nuk do na ndali nga rruga jone e drejte dhe e bekuar te mbrojme Kanionin !#MbroKanionin🇦🇱

Gepostet von Erald Çarçiu am Montag, 19. August 2019