A e dini ç’bën qeni kur i vjen mortja?

Nga Kreshnik Çollaku

Ju kujtohet? Ne qershor te ketij viti, perfaqesuesi i Departamentit te Shtetit Palmer duke folur per Dosjen 184 (Dibra) theksoi: “keto jane akuza serioze dhe duhet te kete hetime serioze. Ne (amerikanet) do ta ndjekim me vemendje kete hetim”.

Me trasferimin e dosjes 184 nga Krimet e Renda te Prokuroria e Dibres te cilen e drejton nje nga familjaret e te akuzuarve… qeveria Rama ne perpjekje per te shkaterruar e deshtuar perfundimisht hetimin,i ka dhene nje pergjigje “sfiduese” amerikaneve.

Mbani mend! Historia qe do te vijoje eshte e gjitha per tu ndjekur, por sic thone, qenit kur i vjen mortja shkon e kryen te ligat ne dere te xhamise.

“Këto janë akuza serioze që duhet të hetohen. Ne do të mbështesim një hetim nga institucionet dhe autoritetet shqiptare, një hetim që është profesional, transparent, që të çon drejt një përfundimi. Këto janë akuza shumë serioze, që kërkojnë hetime serioze”, do të shprehej Palmer në një intervistë për Zërin e Amerikës.