Trafikanti që u kap me 205 kg drogë mbështetës i deputetit të PS, ishte pjesë farsës së 30 qershorit

Një qytetar ka denoncuar një skandal tek ish-Kryeministri Berisha. Qytetari shkruan se, njëri nga të arrestuarit që u kapën disa ditë më parë nga policia me një furgon me 205 kg drogë, është edhe Zef Kola, i cili rezulton si një nga personat e afërt dhe mbështetës i Partisë Socialiste në Malësinë e Madhe. Sipas qytetarit, Kola ka marrë pjesë në farsën e votimit në këtë zonë më 30 qershor.

Po kështu sipas qytetarit, Zef Kola është mbështetës i deputetit të PS, Paulin Sterkaj dhe Tonin Marinaj në Malësinë e Madhe. Ky denoncim është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Narkotrafikanti narkokryetar i qendres se narkofarses se votimit!

Miq, narkotrafikanti Zef Kola qe u ndalua ratsesisht tre dite me pare me 205 kg hashash, eksponent i narkopartise dhe kryetar i qendres se narkofarses se votimit ne Malsine e Madhe.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

prsh Doktor ky quhet Zef kola Para 3 ditesh jan kaput 5 persona me 205 kg ashash dhe kryetari i grupit esht eksponent i partise se dreqit partise socialiste mbeshtetes i Paulin stereks dhe i kryetarit aktual Tonin Marinaj ky ne 30 qershore ka qene kryetar komsjonit ne lagjen e tije Ferm Aliaj me gjith djalin e tij dhe nipin asnje media se jep qe mbrohet nga deputrti Sterkaj.

2 5

3 4

4 2

1 5