Gazetari i njohur anglez jehonë kritikave të OSBE/ODIHR për zgjedhjet në Shqipëri

Shumë media dhe gazetarë të huaj po i quajnë votimet e djeshme në Shqipëri si monopartiake.

Një prej tyre është edhe gazetari i njohur britanik Tim Judah, artikullshkrues në “The Economist” e media te tjera më të njohura në botë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Tëitter, Judah i bën jehonë kritikave që u publikuan sot në raportin e OSBE/ODIHR.

F5KdoOZt